FREZOWANIE KOMINÓW - WKŁADY KOMINOWE - STALOWE - ROZDMUCHIWANE
Wykonanie: www.SiteSolutions.pl
Alufol
Wkład kominowy Alufol to rękaw wielowarstwowy służący do uszczelniania i zabezpieczania przewodów spalinowych i wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych, niezależnie od kształtu przewodu kominowego. Wkład kominowy Alufol dokładnie kopiuje kształt przewodu kominowego, dlatego zastosowanie metody Alufol pozwala zachować dotychczasowy przekrój kanału spalinowego lub wentylacyjnego.

Dużym atutem wkładów kominowych Alufol jest możliwość ich stosowania w przewodach kominowych z miejscowymi krzywiznami oraz przewężeniami, unikając w ten sposób uciążliwych dla mieszkańców robót budowlanych prowadzonych wewnątrz budynków, jak rozkucia, przebicia czy przemurowania. Wkład kominowy Alufol jest kwasoodporny, gazoszczelny , wodoszczelny , chemicznie obojętny , nienasiąkliwy , odpowiednio odporny na tarcie, z wyjątkiem stalowych strun i szczotek.

Gładka powierzchnia wkładu kominowego Alufol znacząco zwiększa ciąg kominowy. Okres trwałości wkładu kominowego  Alufol został określony na podstawie badań i doświadczeń, na co najmniej 20 lat. Montaż wkładu Alufol eliminuje wszelkie uciążliwe roboty budowlane zwązane z przebudową i remontem  kominów systemem tradycyjnym.